Jak poruszać się po systemie Moodle?


Korzystając z systemu Moodle należy pamiętać, by unikać korzystania z opcji nawigacyjnych przeglądarki internetowej, to znaczy przycisków "Dalej" i "Wstecz", gdyż nie są one przystosowane do nawigacji po stronach zawierających formularze, a taką właśnie jest strona Moodle. W zamian system Moodle proponuje bardzo prosty i funkcjonalny system nawigacji, jakim jest pasek nawigacyjny.

Po wejściu na główną stronę systemu Moodle pojawia się lista kategorii i kursów. Do kursu można przejść klikając bezpośrednio jego nazwę (pisaną mniejszą czcionką), lub poprzez stronę kategorii kursów (nazwa kategorii jest pisana większą czcionką). Możemy teraz przechodzić do kolejnych elementów kursu klikając na odnośniki.

Lista kursów i kategorii

Po wyjściu ze strony głównej, na górze strony pod logo systemu Moodle pojawia się pasek nawigacyjny. Zawiera on odnośniki do wszystkich elementów wcześniejszych w hierarchii od bieżącej strony - na przykład: strony głównej, kategorii kursu, kursu i nazwy tej strony. Kliknięcie na dowolny z nich pozwala na powrót do elementu wcześniejszego w hierarchii.

Pasek nawigacyjny

Do poruszania się po platformie Moodle może służyć również blok nawigacji, umiejscowiony najczęściej (pozycję bloku można zmieniać) po prawej stronie ekranu. Blok "Nawigacja" pokazuje wszystkie strony, do których możemy przejść, np. listę tematów w aktualnym kursie wraz z ich modułami lub linki do innych kursów do których jest się zapisanym.

blok nawigacji

Last modified: Friday, 18 August 2017, 12:00 PM