Elektroniczny kurs szkolenia bibliotecznego został przygotowany dla studentów pierwszego roku Collegium Medicum. Zachęcamy do zapoznania się z treściami stron internetowych obejmujących materiały niezbędne do nabycia wiedzy i umiejętności w zakresie korzystania z Biblioteki, znajdującymi się  na stronie Biblioteki Medycznej.

Po zapoznaniu się z treścią szkolenia należy rozwiązać quiz składający się z 7 losowych pytań. Warunkiem zaliczenia jest prawidłowa odpowiedź na co najmniej 5 pytań. Zaliczenia zostaną przeniesione do protokołów pod koniec semestru.

Szkolenia elektroniczne nie zastąpią odwiedzin w Bibliotece Medycznej i możliwości bezpośredniego zadawania pytań bibliotekarzowi, ale z drugiej strony zapewniają pomoc w każdej chwili - kurs można realizować zawsze i wszędzie, można do niego wracać i przypominać sobie ważne informacje, bez konieczności zaglądania do Biblioteki.
Ponadto każdy z zainteresowanych może mieć wpływ na treść szkolenia, przesyłając swoje uwagi do bibliotekarzy. Za wszelkie wskazówki będziemy Państwu wdzięczni, bowiem pozwolą one na udoskonalanie kursu. Prosimy je wysyłać na adres biblio@cm.umk.pl.


The electronic library training course has been prepared for first-year Collegium Medicum students. We encourage you to read the content of the websites containing the materials necessary to acquire knowledge and skills in the use of the Library.

After reading the content of the training, you should take a quiz. It contains 7 randomly generated questions. Giving 5 or more positive questions will pass this training. All grades/pass information will be transferred to student protocols at the end of semester.