Topic outline

 • General

  Otwarte zasoby naukowe i edukacyjne - kurs otwarty dla wszystkich chętnych


  Kurs powstał z myślą o pracownikach polskich uczelni, którzy na co dzień wykorzystują materiały z Internetu i chcieliby uporządkować swoją wiedzę na temat tego, z czego korzystają i jaki jest status tych materiałów. Jest to także kurs dla tych, którzy planują dołączyć do grona naukowców upubliczniających swoje prace w Internecie i chcą poznać mechanizmy, które mogą ten proces ułatwić oraz dla dydaktyków wykorzystujących otwarte zasoby do podniesienia jakości kształcenia. Internet ma bogate treści, ale trzeba je wykorzystywać zgodnie z prawem i zwracać uwagę na jakość. To właśnie oferujemy, informację o jakościowo dobrych zasobach i metodach ich wykorzystania.

  Kurs powstał w roku 2012, został zmodyfikowany i uzupełniony o nowe dane w czerwcu/sierpniu 2015 roku. W tej chwili macie Państwo do czynienia od 15 kwietnia 2020 z wersją 3.

  Kurs jest dostępny dla wszystkich na licencjach Creative Commons CC BY-SA 4.0.

  Znalezione obrazy dla zapytania: cc by-sa 4

  UWAGA: Po wejściu do materiałów dydaktycznych można wygenerować pdf z całości lub fragmentu kursu. Opcja znajduje się po prawej stronie w panelu "Administracja".